LOGOGlobal top100 badge

images/panorama/pan1_4.jpg
images/panorama/pan1_6.jpg
images/panorama/pan1_2.jpg
images/panorama/pan1_5.jpg
images/panorama/pan1_1.jpg
Фільтр
  •  

    19 – 22 вересня 2017 року у містах Яремче та Рахів відбулася міжнародна конференція «Аппалачі – Карпати: моделі, проблеми та перспективи сталого розвитку гірських регіонів».

    Ініціатором конференції виступив професор мережі універcитетів штату Джорджія Дональд Девіс. Партнерами конференції є Лісова Служба США, Програма Фулбрайта в Україні, Беріа-коледж (місто Беріа, штат Кентуккі, США), Центр соціальних та ділових ініціатив, Карпатський національний природний парк, Карпатський біосферний заповідник та Івано-Франківський коледж Прикарпатського університету імені Василя Стефаника.

    У роботі конференції взяли участь науковці, екологи, представники громадських організацій та органів місцевого самоврядування.

    Учасниками конференції ґрунтовно проаналізовано та представлено досвід та проблеми сталого розвитку в американському гірському регіоні Аппалачі та в Українських Карпатах. Під час конференції обговорено наступні питання: збереження природних ресурсів та розвиток сталого туризму, освіта (зокрема інклюзивна освіта) та медицина у гірських районах, а також збереження культурної спадщини як складової сталого розвитку. Учасникам також були представлені екологічні, культурні цінності та побут жителів старовинного гуцульського села Криворівня.

    Учасникам конференції була представлена роль Карпатського національного природного парк ознайомив учасників в умовах соціально-економічного розвитку регіону. Національний парк організовує свою діяльність в контексті стратегії екологічного сталого розвитку Карпатського регіону, утримуючи баланс між розвитком соціально-економічної інфраструктури території та невиснажливим природокористуванням.

    Регіон – це не лише кордон на карті. Це взаємозв’язок ландшафту, культури та діяльності людини. Аппалачі та Карпати побудовані на взаєминах між людьми та гірським ландшафтом. Обидва регіони, що є одночасно відмінними та схожими, є цікавим підґрунтям як для майбутніх наукових досліджень, так і для обміну досвідом.

  •  

    На протязі двох тижнів  на території Карпатського національного природного парку у  с. Микуличин 14-18 серпня  (біля будинку сільської ради) та у м. Яремче 21-24 серпня (будинок культури) презентували виставку фотосвітлин «Збереження карпатських пралісів», яка закликає зберегти залишки природних пралісів та старовікових лісів, шляхом включення їх до складу національних природних парків. Виставка організована в рамках проекту «Збереження Українських Карпат» Українським товариством охорони птахів в співпраці із Франкфуртським зоологічним товариством  та низкою національних  природних парків України. Метою проекту є розширення території дев’яти існуючих національних природних парків Карпат та забезпечення збереження лісів високої природоохоронної цінності в Українських Карпатах.

    Виставка була забезпечена екскурсійним супроводом фахівців відділу еколого-освітньої роботи та наукового відділу Карпатського національного природного парку. Відвідало виставку близько 300 чоловік у с. Микуличин та більше 1000 осіб у м. Яремче.